Nikdy to nevzdávaj

Komentátori sa aktuálne predbiehajú v novej téme volieb. Po spájaní, ktoré bolo témou už 2 krát po sebe, sa pridala nová téma. Kto tvrdí, že slovenská politika sa nevyvíja, sa škaredo mýlí. Je ňou vzdávanie sa. Presnejšie povedané vzdávanie sa v prospech niekoho, a to na základe šancí na vstup do parlamentu v septembrových voľbách.

Pravdepodobnosť raritných udalostí je peklo. Asi najlepšie to bude ilustrovať táto jednoduchá tabuľka o tom, ako vyzerali šance na postup do NR SR pred voľbami v roku 2020. Pravdepodobnosti vychádzajú z váženého priemeru všetkých verejných prieskumov, publikovaných pred voľbami.

Pri pohľade na tabuľku hore, komu by ste odporučili odstúpiť? Koľko krát pred voľbami ste čítali o odstúpení Dobrej Voľby, SAS, KDH na čele s Alojzom Hlinom, alebo Maďarskej komunitnej spolupatričnosti? Ja nič. Robil som vtedy na kampani PS/ SPOLU, a pomáhal ľuďom z doma aj zahraničia umiestniť sa v politike. Nevydalo.

Pravdepodobnosť raritných udalostí je peklo. Gambler by vám radil nebrať ohľad na šance, psychológ ústavu pre liečbu závislostí by odporúčal nehrať vôbec. Ale hrať musíte. Lebo v politike sa rozhoduje aj o vás. Čo urobíte?


Poďakovanie

Zaujali vás mapy a dáta k nim? Ďakujem za Váš záujem. Napíšte svoj názor do komentára, alebo ak Vás niečo zaujalo, napíšte mi priamo na mail (kontakt). Môžete sa tiež prihlásiť do newslettra, a ja vám pošlem najnovšie texty na stránke, keď ich publikujem.

1 Comment Nikdy to nevzdávaj

  1. Pingback: Voľby 2023: Multiverzum povolebných koalícií - OPolitike

Comments are closed.