Podporte fundraising pre podcast OPolitike

Ahojte,

V pondelok po prezidentských voľbách som ostal, rovnako ako asi aj vy, otrasený, a svojich sociálnych profiloch som zverejnil túto výzvu.


V prvom rade ďakujem Vám, úprimne, za záujem, ktorý ste takmer stovka subscriberov emailu prejavili. Utvrdzuje ma to v názore, že napriek výsledku volieb existuje množstvo ľudí, ktorí chcú, aby sa tento výsledok už neopakoval, alebo sme sa z neho dokázali poučiť.

Mojím cieľom je pokúsiť sa o diskusiu medzi časťami spoločnosti, ktoré sme z centra záujmu vytlačili. Dosiahnuť by som to chcel vďaka podcastu OPolitike. Zamerať sa chcem na komunikáciu cez platformu Youtube, ktorú úplne ovládli tvorcovia videí, ktorých hlavnou emóciou je ponižovanie druhých.

Screenshot 2024 04 18 At 12.32.03 Pm | Opolitike
Bežný pohľad odporúčaných videí na tému “politika” na slovenskom Youtube. Zdroj: Youtube

Politický obsah, na najsledovanejšej sociálnej sieti na Slovensku, napriek snahe, tak ostal zúfalo nevyvážený.

  • Rozprávať sa chcem o témach, ktoré sa zdajú nepodstatné pre klikbaitovú dobu, ktorú žijeme. Nebude to ľahké, pretože klikbait má svoju rolu v šírení informácií, ktorá sa v digitálnej dobe nedá jednoducho nahradiť
  • Podcast OPolitike by mal obsahovo po čase prinášať okrem iného aj pohľady starostiek, starostov alebo poslancov a politikov zo slovenských samospráv, pretože aj z doterajších dát a rozhovorov (o mediálnych púšťach) ich hlas zaznieva aj u nich doma naozaj len minimálne
  • Obsahom sa doteraz snažil venovať najmä dátam, marketingu, výsledkom volieb alebo prieskumom; tém, ktoré hýbu slovenskou politikou je ale omnoho viac, témy sa teda rozšíria, aj do oblastí, v ktorých nebudem najpovolanejším v odbore. Určite preto privítam akúkoľvek pomoc a radu, ako obsah a dosah zlepšiť

A toto všetko však samozrejme nemôžem zvládnuť sám. Budem potrebovať práve Vašu pomoc. Úplne prvou a kľúčovou je prevádzka podcastu OPolitike. Keďže by som rád udržal kvalitu obrazu a zvuku, a sústredil sa výhradne na obsah a témy, náklady na každú epizódu zatiaľ vychádzajú na cca 250€ (výroba vrátane DPH a reklamy).

Fundraising pre podcast OPolitike

V prípade, že by ste mali záujem podporiť vznik nasledujúcich epizód, rozpracované témy ponúkam nižšie. Prispieť môžete pravidelnou podporou pre značku OPolitike v sume 3€ a viac/ mesačne. Témy, ktoré by som chcel najbližšie priniesť:

  • O schizofrénii Slovenskej republiky voči hazardu
  • O prieskumoch preferencií, o agentúrach, o asociáciách a dôveryhodnosti, ktorú prieskumy v populácii majú
  • O problémoch slovenskej energetiky, ktoré limitujú náš ekonomický rast

Doteraz som sa v rozhovoroch venoval témam ako:

Prihlásiť sa na odber Youtube, Spotify alebo Apple podcasts môžete na kliknutím na odkaz. 

Už tento týždeň si budete môcť vypočuť epizódu o regionálnom rozvoji v okresoch, ktoré zaostávajú v možnostiach a aj výsledkoch, a najmä životnej úrovni. O problémoch ľudí na ukrajinskej hranici, o oblastiach kam nevedie diaľnica od roku 2010, o priateľstvách s ľuďmi, ktorí nebenefitujú z centralizácie kapitálu vo veľkých mestách. O tom, ako sa dá robiť regionálny rozvoj aj na vlastnú päsť, a aj o tom, čo môžete spoznať, ak sa zúčastníte festivalu Objavme Poloniny, alebo najnovšie aj Objavme Gemer. 


Pekný deň Vám prajem
M.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *