O politike. O čom inom?

Vitajte na blogu O politike.

Táto stránka nepoužíva žiadny sledovací kód (okrem základných cookies). Reklama na tento blog vás nebude prenasledovať vo feede na sociálnych sieťach, ani na stránkach médií či vo vyhľadávaní. Prečo by mala?

Ak vás ktorýkoľvek článok, mapa či dáta na stránke zaujímajú, môžete mi kedykoľvek napísať priamo na email (kontakt). Zároveň, keďže nepíšem úplne pravidelne (pretože tento blog je moje hobby, a snažím sa nepracovať 27/9), ak chcete dostávať najnovšie články priamo na email, prihláste sa do newslettra (vpravo). Nebudem vás spamovať. Sľubujem.

Cieľom tohto blogu totiž nie je predaj ani zisk. Moje články a eseje sú o komunikácií, o dátach, o logike, sú to návody, odkazy a vysvetlenia k čoraz zložitejšiemu svetu politiky na Slovensku.

Prečo píšem o politike?

Keďže sa už 5 rokov venujem komunikácií z pohľadu dát, rád by som svoje postrehy odovzdal, a najlepšie tým, ktorí by chceli jedného dňa kandidovať. Je mi úprimne jedno či v národnej, regionálnej alebo v komunálnej úrovni. Preferujem však komunálnu.

Prečo práve komunálnu? Lokálna politika dokázateľne najviac vplýva na spokojnosť ľudí. Účinná a efektívna komunálna politika zabezpečuje kvalitné vzdelanie pre deti, sociálnu dostupnosť všetkých životných potrieb aj dostatočnú starostlivosť o čistotu životného prostredia.

Sú to veci, ktoré keď nefungujú, tak vás najčastejšie vytočia do nepríčenosti. Sú to rozbité chodníky, odpadky popri ceste, pomaľované zástavky, zasprejované fasády a ovzdušie plné smogu. Málokto si vie spojiť, že na tieto podmienky vplýva niečo také jednoduché, ako voľba správnych ľudí raz za 4 roky.

Ľudí, ktorí budú zodpovedať za vaše najbližšie okolie.

Verím preto, že vás články a postrehy zaujmú. A ideálne aj zodpovedným k funkciám pomôžu.

M.